Wizytówka Wietnamu – Halong – Zatoka Lądującego Smoka

Legendarna wietnamska zatoka, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odkąd pamiętam była na liście moich podróżniczych marzeń.

Wiecie jak powstała? Według Wietnamczyków, kiedy bronili się przed najeźdźcami, Bogowie zesłali na pomoc smoki, które, uwaga uwaga, pluły sporą ilością pereł, które to w kontakcie z wodą, zamieniały się w skały. W ten sposób powstały wystające z morza wapienne giganty, które stały się naturalną linią obronną przed najazdami od strony morza. Strasznie lubię takie legendy! Aha, żeby nie było, smoki nadal tam mieszkają i ukrywają się w licznych grotach i jaskiniach! 🙂

Obrośnięte zielenią skały, mnóstwo pięknych zatoczek, jaskiń i niesamowita zieleń wody. To w skrócie HaLong Bay. Nie jest to jedyne miejsce na świecie, które w ten sposób wygląda, ale jest chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych i największych skupisk tego typu skalnych formacji. Jeśli tylko ktoś planuje wycieczkę do Wietnamu musi tu wpaść. Nam udało się spędzić 2 dni na łodzi, pływającej pomiędzy skałami – pływaliśmy na kajakach, kąpaliśmy się przy zachodzącym słońcu i jak dzieciaki godzinami skakaliśmy z łodzi do wody. Niezapomniana przygoda.

Ha Long znajduje się na północy Wietnamu. Jeśli ktoś chciałby się tu dostać z Polski, to nie jest to aż tak bardzo skomplikowane, ponieważ można złapać loty bezpośrednio z Warszawy do Hanoi, a stamtąd to już tylko kilkadziesiąt kilometrów autobusem. Jeśli macie więcej czasu warto pokonać drogę wybrzeżem z Hanoi aż na południe do Sajgonu, zatrzymując się w kilku miejscach po drodze. Całe wybrzeże jest bardzo zróżnicowane, zachwycające i zdecydowanie warte odwiedzenia.

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.